Енергія сонця - світло в громаду

604

Проект буде реалізовано на території с. Котовка, вул.Садова 1Є

Короткий опис проекту 

Вуличні ліхтарі на сонячних батареях у сільському парку. Мета - створення сприятливих і безпечних умов для дозвілля дорослих і дітей, завдяки встановленню енергозберігаючого освітлення біля існуючого дитячого та спортивного майданчиків.
В результаті реалізації проекту на спортивному та дозвілевому просторі сільського парку буде більше можливості проводить з користю свій час, ніж зараз, особливо ввечері.

Повний опис проекту та прогнозний обсяг витрат

Вуличне освітлення відіграє важливу роль у розвитку сільських територій громади, адже виконує одночасно безліч функцій: убезпечує транспортний та пішохідний рух, робить середовище більш затишним та естетичним. Освітленість населеного пункту у вечірні та нічні години – це візитівка територіальної громади.

Автономні вуличні ліхтарі є вигідною альтернативою традиційному освітленню, які не потребують затрат енергоносіїв, використовують економічно чисту енергію, мають тривалий термін експлуатації, стійкість до впливу природних факторів, являють собою економне та надійне джерело енергії з привабливим  та естетичним виглядом.

Даний проект спрямований на запровадження енергозберігаючих технологій при наданні послуг з освітлення сільських територій Магдалинівської територіальної громади з метою зменшення бюджетних видатків, витрат електроенергії, покращення екологічного стану в цілому.

Проект посилює нові можливості для розвитку сільських територій, створює "точки зростання"  територіальної громади у найближчій преспективі.

Прогнозований обсяг витрат на реалізацію проекту - 150 тис.грн

Проблема (передумови, обґрунтування необхідності реалізації проекту)

Сільський  парк с.Котовка є традиційною рекреаційною локацією жителів села та гостей громади. Але в вечірній та нічний час він «занурюється» у суцільну темряву, що унеможливлює використання його у якості відпочинкової зони. В  парку села проводяться фестивалі міжрайонного значення,  концерти з нагоди свят. Необхідність освітлення його в темний час доби є дуже актуальною.

Мета проекту

Проект розроблений відповідно до старатегічних та операційних цілей, сформульованих в Стратегії розвитку Магдалинівської об'єднаної територіальної громади на 2020-2027 роки, а саме:

Стратегічна ціль 2. Створення комфорних умов для проживання мешканців громади;

Операційна ціль 2.2. Підвищення якості соціальних, адміністративних та культурних послуг;

Завдання 2.2.6. Розвиток інфраструктури для здорового та змістовного дозвілля мешканців громади.

Мета проектувпровадження енергозберігаючих заходів шляхом  використання альтернативних джерел енергії (енергія сонця).

Завдання проекту - створення  мережі зовнішнього освітлення в сільському парку з використанням сучасних енергозберігаючих технологій, що дозволить забезпечити його освітлення  у вечірній та нічний час доби, з можливістю ощадного використання фінансових та енергетичних ресурсів в найближчій перспективі.

Пропоноване рішення, щодо розв’язання проблеми і його обґрунтування

Проект має соціально-економічну спрямованість. При його виконанні, вирішується проблема освітлення сільського парку розташованого в центрі с.Котовка Проектом передбачається капітальний ремонт зовнішнього освітлення шляхом встановлення 6 автономних вуличних світильників  на сонячних панелях, що забезпечить перетворення енергії cонця в електричну. Також, у  зв’язку з ростом цін на електроенергію, доцільно використовувати  альтернативні джерела енергії для  вуличного освітлення.

Магдалинівська територіальна громада зацікавлена у впровадженні сучасних економічно обґрунтованих енергозберігаючих   заходах, а саме – використанні відновлювальних джерел енергії, що дозволить суттєво знизити витрати на послуги з електропостачання та заощаджувати кошти місцевого бюджету.

Освітлювальні прилади з використанням сонячних батарей мають безліч переваг:

  • для їх монтажу не потрібно прокладати кабель або копати траншею;
  • цей пристрій дуже мобільний, можна пересувати в будь-яке місце;
  • повністю автономні від централізованої системи електропостачання, не залежать від перебоїв в її роботі;
  •  мають естетичний зовнішній вигляд;
  • зручні в експлуатації, сонячні ліхтарі для будь-якого майданчика,  вмикаються і вимикаються в залежності від часу доби;
  • економічні, навіть при тривалому використанні вам не буде рахунків за електроенергію;
  •  одним з головних плюсів такої системи освітлення є те, що на відміну від інших освітлювальних приладів вони повністю безпечні

З сонячними ліхтарями та підсвіткою не виникне аварійної ситуації і оточуючих не вдарить електричним струмом.

Для кого цей проект

Населення Котовського старостинського округу - сіл Котовка та Степанівка - 2 345 осіб. Гості населених пунктів - близько 1500 осіб.

Ключові показники оцінки результату проекту:

Короткотривалі результати реалізації проекту:

  • встановлення 6 одиниць вуличних світильників на сонячних батареях, що використовують альтернативне, відновлювальне джерело енергії (не потребують витрат електричної енергії від централізованих джерел, тому є автономними   засобами освітлення і потребують мінімальних затрат при обслуговуванні);
  • забезпечення якісним вуличним освітленням у вечірній та нічний час доби центральної частини с.Котовка – сільського парку;

Перспективні результати реалізації проекту:

  • запровадження сучасних технологій, впровадження заходів з   енергозбереження із використанням альтернативних відновлювальних джерел  енергії;
  • підвищення рівня рекреаційної привабливості території;
  • зниження рівня нічної вуличної злочинності;
  • формування привабливого інвестиційного клімату.

    Прогнозні дані та показники щодо покращення наявної ситуації для цільових  груп в результаті реалізації проекту:

  • забезпечення роботи  освітлення сільського парку у вечірній та нічний час;
  • зниження рівня вуличної злочинності
  • створення мотиваційних стимулів для розвитку сільських територій в реалізації енергозберігаючих проектів.

Фінансова сталість проекту

Після встановлення  освітлення сільського парку з використанням інноваційних технологій подальше утримання мережі зовнішнього освітлення буде здійснюватися за рахунок коштів місцевого бюджету.

Реалізація проекту сприяє ощадному використанню бюджетних коштів в подальшій експлуатації об'єктів, підвищенню рівня довіри до місцевої влади.

Інституційна сталість проекту

Проект є сталим, оскільки його результати будуть корисними не тільки для мешканців населеного пункту, а й для територіальної громади в цілому, адже буде освітлена значна частина сільської території.

 Матиме довготривалий час використання після закінчення робіт. (фотоелектричний модуль, що перетворює сонячне світло в електроенергію з терміном служби до  30 років).

 Політична сталість проекту:

Політична сталість досягається за рахунок відкритості процесу і результатів управління, яке забезпечується висвітленням етапів та заходів реалізації проекту в місцевих засобах масової інформації, стимулювання подальшого розвитку громадянського суспільства. Реалізація проекту зміцнює імідж та політичне становище місцевої влади, знижує соціальну напругу.

Ідея створення  освітлення сільського парку з використанням альтернативних джерел енергії є яскравим прикладом того, що влада Магдалинівської ТГ працює над питанням трансформаційних перетворень в напрямку  запровадження енергоефективного освітлення. Реалізація проекту дозволить по - новому подивитися на можливості використання альтернативних джерел енергії, забезпечить мотивацію до запровадження модернізації системи вуличного освітлення, зокрема для сільських територій, що позитивно позначиться на розвитку територіальної громади та Дніпропетровської області загалом.

  • Статус: Допущений до голосування
  • Автор: Башмак Андрій Олександрович
  • Бюджет: 141000 грн
  • Категорія: Благоустрій громади
  • Дата реєстрації: 12.04.2021
  • Номер проекту: 0006
Файли проекту: